Kdysi nadějný švédský atlet se rozhodl opustit hektický styl života ve městě a usadit se v lese. Bezmála 5 let žil jako poustevník v dokonalé harmonii s přírodou.
„Kdybych měl plnovous, tak se nebudu ke kuřákům raději ani přibližovat!“
Známý český psychiatr se ve čtyřech oddílech knihy opět pozastavuje nad absurditami každodenního života i nad jeho krásou, které si povšimne jen ten, kdo si na ni udělá čas.
Autorka prostřednictvím neotřelého pohledu na staré tradice, příkladů ze své lékařské praxe i z workshopů rozvoje ženské spirituality pomáhá ženám vyléčit jejich hněv vůči vlastním náboženským tradicím, a pomáhá jim nalézt nové formy vnitřního rozvoje.
Ekvilibrista vypráví příběh muže, kterého po nečekané události, jež převrátí jeho dosavadní život vzhůru nohama, osud svede dohromady s pozoruhodným a tajuplným starým pánem – ekvilibristou.
Knihář je moderní čtenářský deník. Jeho inteligence se jmenuje 4PRO – 4 jednoduché otázky, díky kterým si knihu zapamatujete a posunete svůj život tam, kam si přejete.
Nejčtenější německý psycholog Peter Lauster si za téma této knihy zvolil lásku, duševní fenomén, s nímž je v našem myšlení spojeno mnoho předsudků a mýtů.