Doposud téměř neznámý naivní malíř Michal Jurek se zásluhou bohatého mecenáše a milovníka umění z Olomouce stal téměř ze dne na den známým, módním a vyhledávaným nejen u nás, ale především v Německu a Holandsku.
Několik zavražděných azáhadný vzkaz na místě činu. Pilařov je ospalé městečko ve středních Čechách ajeho obyvatelé působí na první pohled mírumilovně. Kdo znich je vrah, který své oběti likviduje spotěšením avelkou vynalézavostí?
V každém městě, a dokonce i v každé obci žijí tací, kteří stojí na druhé straně zákona a ze svých hříchů se pak zpovídají před soudem. A právě o nich pojednává další povídková kniha bývalého kriminalisty Ladislava Berana.
Na počátku letních prázdnin je nalezena mrtvola včelaře, který zemřel na anafylaktický šok, když byl pobodán stovkami zdivočelých a zmatených včel. Záhy je jasné, že se jedná o vraždu, včelař byl připoutaný ke stromu v bezprostřední blízkosti úlů.
Nové případy četnické pátračky volně navazují na předešlé knihy Písecká četnická pátračka a 92. policejní revír zasahuje, v nichž se autor vydává do minulosti a popisuje práci písecké četnické pátrací stanice v období první republiky.
Je oddělení vražd, kam se na začátku své kariéry ze všech sil snažíte dostat: oddělení, kde každý den balancujete na okraji s geniálními gaunery a psychopaty.
V domě je nalezena mrtvá žena. Někdo ji spoutal a utopil ve ve vaně. U bazénu na zahradě sedí její student a milenec, který si na nic nepamatuje. Je to vrah? O několik dní později se najde další mrtvé tělo...
Nový případ, který vůbec poprvé vychází jako audiokniha!
Jednoho únorového dopoledne vyruší komisaře na stanici podivný telefonát. „Odpusťte, prosím… Mé jméno by vám nic neříkalo. Neznáte mě, ale znal jste mou ženu Ninu… Haló! Musím vám to všechn