Životní příběh bývalého prezidenta USA Ronalda Reagana. Peggy Noonanová, zvláštní prezidentova asistentka, postupně odhaluje pravou povahu muže, jenž je pokládán za iniciátora velkých dějinných zvratů.
Sochař, malíř, ilustrátor, hudebník, zpěvák a tanečník na hrobech František Skála jr. představuje tu část své tvorby, ve které vytváří kult osobnosti velkého ONA.
Publikace se zabývá prvním desetiletím tvorby Aloise Nožičky, který i ve světovém srovnání patří k nejoriginálnějším výtvarníkům druhé poloviny 20. století vyjadřujících se výhradně fotograficky.
Známý historik-pragenzista nám zprostředkovává opět jednu z kapitol pražského kulturního života. Tentokrát se jedná o historii karlínského varieté od jeho počátků na konci 19. stol. až po "zlatá" meziválečná léta.