„Jak jsme to tehdy říkaly? Má mě rád, nemá mě rád, miluje mě, věrně, tajně, kašle na mě. Při každé té krátké větě se odtrhl jeden lístek z akátové větvičky. Ten, který zůstal poslední, ten platil.
Kresby malířky Zdenky Krejčové (1944) doplněné jejím vyprávěním o letech, které strávila jako dítě v Jižní Číně nedaleko tibetských hranic. Jedinečné svědectví iniciace a celoživotního spojení s Tibetem.
Textovou část připravila Božena Správcová,
Souborným vydáním tří novel Josefa Kocourka (1909–1933) z let 1926 a 1927, které byly dostupné jen v podobě bibliofilie, nebo vyšly pouze časopisecky, se víceméně završuje dlouholeté bádání a?vydávání Kocourkova díla.
Šestý svazek shrnuje Černého práce z let 2000–2020. Základ knihy tedy tvoří pravidelné týdenní komentáře pro deníky Mladou frontu DNES, Lidové noviny, Hospodářské noviny a týdeník Reflex.
Monografická kniha Nic k zahození přináší dosud nejširší průřez tvorbou Jiřího Šalamouna s přihlédnutím k vzájemným inspiracím a impulsům mezi ilustrací, grafikou a filmem.
Pětadvacetiletý cestovatel toužící po dobrodružství se jednoho dne rozhodl, že se vydá kolem světa. Myslel si, že to půjde hladce, ale osud mu zamíchal karty lépe než Jolanda.
Kardinál Tomáš Špidlík v kostce - jeho život, dílo a myšlení.
Druhé vydání, upravené a přepracované, připravené ve spolupráci s jeho žákem a nástupcem prof. Richardem Čemusem a spolupracovníky Jiřím Šťastou a Petronillou Čemusovou.
Muž blízký důchodu bydlel s nevlastním dědou v pražské Šikmé ulici. Děda ale umřel, a bejvák v Šikmý si vzali dědovi příbuzný, tak ten chlap neměl kde bejt, než se ho ujala ta paní. Je to ve Šmoulově...