Nejprodávanější knihy - duben 2022 - filosofie a náboženství

Konkláve -94%
Volbu papeže, Kristova zástupce a následovníka apoštola Petra na jeho stolci, provázely v dějinách mnohé problémy. Jak zajistit, aby se na tento akt volitelé v klidu soustředili, jednali podle nejlepšího svědomí a pokud možno bez průtahů?
filosofie a náboženství

Konkláve

297 Kč
17 Kč
Celibát -93%
(1x)

Církevní historik Hubert Wolf přistupuje k problematice celibátu z historického hlediska a vychází z toho, že Nový zákon se pro celibát nijak nevyslovuje; proto postoj církve od raného středověku prochází četnými proměnami.

filosofie a náboženství

Celibát

247 Kč
17 Kč
Via crucis -10%
(1x)
Ježíš nás nezve na svou cestu kříže proto, abychom ho oplakávali, nýbrž abychom změnili své smýšlení a jednání. Chce nám odejmout srdce kamenná a dát nám srdce z masa, srdce skutečně lidská, schopná odvahy k lásce.
filosofie a náboženství

Via crucis

89 Kč
80 Kč
Anatomie melancholie -87%
(1x)
Kniha Roberta Burtona o melancholii vyšla poprvé v roce 1621 a patří k nejznámějším a nejčtenějším naučným knihám té doby. Její téma je však prastaré a jako první je pojednal již Aristotelés.
filosofie a náboženství

Anatomie melancholie

347 Kč
44 Kč
Mariino srdce zvítězí -10%
Mirjana Soldo (roz. Dragičević) se narodila 18. března 1965 v Sarajevu, hlavním městě Bosny a Hercegoviny, ještě v době socialistické Jugoslávie. Na prázdniny jezdila za příbuznými do zapadlé horské vesnice Medžugorje.
filosofie a náboženství

Mariino srdce zvítězí

359 Kč
323 Kč
Grandhotel nad propastí -10%
(1x)
Přemýšlet o společnosti a kultuře někdy bolí. Společnost i myslitele.
filosofie a náboženství

Grandhotel nad propastí

599 Kč
539 Kč
O teologii v Teologické sumě -10%
V tomto svazku přinášíme první otázku Teologické sumy (STh I, q. 1), v níž se Tomáš zaměřuje na samotnou teologii, tedy na disciplínu, která je pro Teologickou sumu stěžejní.
filosofie a náboženství

O teologii v Teologické sumě

105 Kč
95 Kč
Stručný úvod do teorie rituálu -10%
Kniha popisuje řadu konkrétních rituálů a zkoumá rituál z teoretického i historického hlediska. Zaměřuje se na okamžiky, kdy se rituál dotýká každodenního života: v souvislosti s politikou a mocí, s životními mezníky, s formováním skupin či identity.
filosofie a náboženství

Stručný úvod do teorie rituálu

150 Kč
135 Kč
Tichá dřina -10%
Co cítíme, když se začne mluvit o sociální třídě? Rozčílení, rozpaky, stud? Máloco prozradí naši třídu tak, jako typ emoce, kterou pocítíme, když se třída objeví jako téma hovoru.
filosofie a náboženství

Tichá dřina

290 Kč
261 Kč
O málo menší než andělé -10%
Co je největším problémem naší doby? Molekulární biolog a katolický kněz Marek Orko Vácha odpovídá na tuto otázku v sedmi obrazech.
filosofie a náboženství

O málo menší než andělé

101 Kč
91 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 488 položek
1 2 3 .. 49 > >>