Nejprodávanější knihy - květen 2022 - filosofie a náboženství

Anatomie melancholie -87%
(1x)
Kniha Roberta Burtona o melancholii vyšla poprvé v roce 1621 a patří k nejznámějším a nejčtenějším naučným knihám té doby. Její téma je však prastaré a jako první je pojednal již Aristotelés.
filosofie a náboženství

Anatomie melancholie

347 Kč
44 Kč
Konkláve -94%
Volbu papeže, Kristova zástupce a následovníka apoštola Petra na jeho stolci, provázely v dějinách mnohé problémy. Jak zajistit, aby se na tento akt volitelé v klidu soustředili, jednali podle nejlepšího svědomí a pokud možno bez průtahů?
filosofie a náboženství

Konkláve

297 Kč
17 Kč
Celibát -93%
(1x)

Církevní historik Hubert Wolf přistupuje k problematice celibátu z historického hlediska a vychází z toho, že Nový zákon se pro celibát nijak nevyslovuje; proto postoj církve od raného středověku prochází četnými proměnami.

filosofie a náboženství

Celibát

247 Kč
17 Kč
Stručný úvod do teorie rituálu -10%
Kniha popisuje řadu konkrétních rituálů a zkoumá rituál z teoretického i historického hlediska. Zaměřuje se na okamžiky, kdy se rituál dotýká každodenního života: v souvislosti s politikou a mocí, s životními mezníky, s formováním skupin či identity.
filosofie a náboženství

Stručný úvod do teorie rituálu

150 Kč
135 Kč
Pět knih Mojžíšových -10%
Vychází druhé vydání hebrejsko-české edice Pěti knih Mojžíšových - Chamiša chumšej Tora.
filosofie a náboženství

Pět knih Mojžíšových

890 Kč
801 Kč
Okno v čase -71%
(3x)
Vizionář a vědec Peter Russell ve svém bestselleru Okno v čase odvážně nastoluje hlavní duchovní výzvu naší doby — možnou transformaci našeho vědomí na vyšší úroveň.
filosofie a náboženství

Okno v čase

241 Kč
71 Kč
Ke kněžství ženy -10%
Otevřít diskusi o roli a místě ženy v katolické církvi, zvlášť vedenou touhou po kněžství, vyžadovalo v 80. letech 20. století velikou osobní odvahu. Budoucí docentka teologie Mireia Ryšková nalezla partnera k dialogu ve faráři Josefu Zvěřinovi.
filosofie a náboženství

Ke kněžství ženy

140 Kč
126 Kč
Cesty k ujasnění -10%
Kniha dovoluje nahlédnout do světa génia, kterému je vlastní intelektuální poctivost a zápas o hledání oné pravdy, jíž autor zasvětil svůj život.
filosofie a náboženství

Cesty k ujasnění

298 Kč
268 Kč
Sémiotické marginálie -61%
Kniha Sémiotické marginálie nabízí čtenáři pohled na několik vybraných témat z oblasti logiky, obecné teorie representace, teorie umění a sociální filosofie, které spojuje společný zájem autorů o teorii znaku v jejích různých tradicích.
filosofie a náboženství

Sémiotické marginálie

230 Kč
89 Kč
Moderní mýtus -10%
(2x)
Revidované vydání Jungovy knihy z roku 1958. (První české vydání bylo součástí díla „Tajemno na obzoru“, které vyšlo v Brně v roce 1999.) Jung se v knize zabývá celosvětovým fenoménem UFO)...
filosofie a náboženství

Moderní mýtus

645 Kč
581 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 588 položek
1 2 3 .. 59 > >>