Území kolem našeho nejslavnějšího hradu a Koněpruských jeskyní nabízí množství turistických cílů. Vydejte se na 77 výletů po romantických, dobrodružných a tajemných místech s průvodcem Tomášem Makajem. Fotografie pořídil Jaroslav Vogeltanz.
Plnobarevná vázaná kniha obsahuje téměř 500 historických pohlednic a fotografií malebného města nad řekou Jizerou. Je pojata jako procházka po městě prostřednictvím historických pohlednic datovaných od konce 19. století cca do roku 1950.
Celobarevná publikace „Plaňany včera a dnes" zachycuje historickou a dnešní podobu městyse Plaňany. Současné snímky fotografa Jaroslava Loskota doplňují poutavé texty Ivana Vokřála, který popisuje jednotlivé dvojice fotografií Plaňan.
Úspěšný autor Tomáš Makaj navazuje na knihu "Brdy - 77 romantických, dobrodružných a tajemných míst" a vydává se popisovat další turisticky velmi atraktivní území podél Berounky a v CHKO Křivoklátsko. Fotografický doprovod pořídil opět J. Vogeltanz.
Středověk byl již minulostí. Šestnácté století přineslo do života českého království mnoho změn. Na trůn usedli první Habsburkové a nová doba vlila sebevědomí do žil celé společnosti – měšťanů, šlechty, duchovních i poddaných.