Nejprodávanější knihy - září 2022 - filosofie

Imaginace a myšlení ve hře dějin -10%
Vztah mezi myšlením a imaginací má zcela zásadní význam pro literaturu i filosofii. Kniha, v níž je konfrontováno středoevropské vnímání reality s myšlením sousedních kultur ovlivněných odlišnou historií.
filosofie

Imaginace a myšlení ve hře dějin

349 Kč
314 Kč
Kouzlo smyslů -10%
(1x)
Autor čerpá inspiraci z pramenů tak různorodých jako jsou filosofie Maurice Merleau-Pontyho, balijský šamanismus, apačská vyprávění příběhů i ze své zkušenosti pouličního kouzelníka, aby nám odhalil hlubokou a tajuplnou závislost člověka na přírodě.
filosofie

Kouzlo smyslů

498 Kč
448 Kč
Patočka v kontextech -10%
Patočkovo myšlení má podobu soustavných rozhovorů s klíčovými osobnostmi evropského duchovního prostoru.
filosofie

Patočka v kontextech

299 Kč
269 Kč
Skicář slovanský -10%
Kolektivní monografie s obrazným názvem Skicář slovanský promýšlí symboliku prostoru a kulturní krajiny v konkretizaci slovanských společenství středovýchodní Evropy.
filosofie

Skicář slovanský

349 Kč
314 Kč
Protokoly snů -10%
(1x)
Záznamy snů německého filozofa, muzikologa, sociologa a estetika Theodora W. Adorna (1903-1969) jsou často bizarní, někdy dokonce komické, odhalují jeho surreálné i erotické představy, ale i motivy z rodinného prostředí.

filosofie

Protokoly snů

299 Kč
269 Kč
Umění války -10%

V této slavné adaptaci Sunova slavného traktátu o válce mistr poučuje svého žáka o jemných nuancích válečného umění. Umělecké ilustrace cenami ověnčeného kreslíře Pete Katze zobrazují bitevní scény i strategické scénáře, a tak odvěké vojenské zásady

filosofie

Umění války

499 Kč
449 Kč
Nemožnost člověka -10%
Ve svazku Nemožnost člověka autor uvažuje nad tím, co se to s moderním člověkem vlastně děje a kam směřuje, jak se proměnily hodnoty jednotlivce a celé společnosti, co způsobuje rozvoj techniky a kam se poděly tisícileté tradice.
filosofie

Nemožnost člověka

399 Kč
359 Kč
Uvedení na cestu k probuzení -10%
Didaktická báseň mahájánového filosofa.
filosofie

Uvedení na cestu k probuzení

368 Kč
331 Kč
Kořeny indoevropské duchovní tradice -10%
(1x)
Kniha chce být základní orientační pomůckou českého čtenáře pro studium indoevropského náboženství a filozofie, založené na védské moudrosti.
filosofie

Kořeny indoevropské duchovní tradice

390 Kč
351 Kč
Společnost a vědění II. -64%
Peter Burke touto knihou navazuje na první díl svého souhrnného zamyšlení nad vztahem Společnosti a vědění a oba svazky souborně podávají přehled o vývoji znalostních a vzdělávacích praktik, institucí a trendů "od Gutenberga po Google".
filosofie

Společnost a vědění II.

295 Kč
106 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 155 položek
1 2 3 .. 16 > >>