Dobrodružství! Při tom slovu se nám vybaví daleké cesty do cizokrajných končin, Afrika, šelmy. Naopak kdo sedí doma, je pro nás pecivál. Nenechme se ovšem mýlit, i doma lze zažít neskutečná dobrodružství – jenom je třeba umět se dívat.
Knížka, která své dětské i dospělé čtenáře vybízí ke společnému promýšlení a která ukazuje, jak se na svět kolem nás můžeme dívat, i když třeba vládne nepohoda.
Pojďte společně s Eliášem a jeho přáteli zažít dobrodružství plné zrádných hlubin, kde jim do cesty vstoupí nejedna mořská nestvůra a všechno se pořádně zašmodrchá.
Na konci zahrady je kompost, kde pod skořápkami od vajíček a slupkami z jablek má v nové voňavé zemi svůj domov maličký tvor. Jmenuje se František. Půvabně ilustrovaná kniha o potřebě sdílení pocitu, že každý máme na této zemi svoje místo.
Tahle knížka vypadla Hildě rovnou z knihovny. Nevěříte? Pokud tuhle modrovlasou dívenku znáte, tak určitě víte, že: a) Jí nenažene strach obr, zlá víla ani hadodrak; b) Ráda si čte o kouzelných bytostech a tvorech.
V této roztomilé knížce najdeš 18 zvuků z města - stačí stisknout tlačítka. Krátké verše nadchnou ty nejmenší čtenáře, které čeká poznávání různých částí města.