Ačkoliv je Bětce teprve sedm let, o tom, jaké bude její povolání, má jasno. Chce pracovat jako ředitelka zoo. Miluje totiž zvířata, a co je hlavní – dokáže s nimi i rozmlouvat.
Terezka je holka jako každá jiná – a přece ne tak úplně. Chodí totiž do zvláštní školy. Propadlík to nikdy nemá snadné – natož když jde o děvče. Ale Terka si s tím hlavu neláme. Má totiž spoustu jiných potíží…
První díl fantasy trilogie o tajích skřítčího světa
Pod zemí se skrývá tajemství, které vždy ovlivňovalo chod dějin – vyspělá kamenná království obývaná skřítky. Ti odjakživa v tajnosti vychovávali a dodnes vychovávají nejvýznačnější lidské vynálezce a myslitele.
Ťapka s Mícou se právě ocitly na místě za duhovým mostem. Setkávají se tam se svými přáteli, které znaly ještě ve světě lidí. Jsou moc šťastné, že takové místo skutečně existuje.
Jsou zimní prázdniny a Anička vyráží s kamarádkami Ditou a Juljou na chalupu do Jizerských hor. Veselá dobrodružství, která společně prožívají nejen při lyžování, jsou narušená příjezdem spolužačky Katky.
V africké poušti Kalahari žije malá surikata Fína a její velká rodina. Fína se rozhodně nenudí, protože s kamarádem Zefem vyvádí jednu vylomeninu za druhou. Občas ale musí dávat pozor – život v poušti může být pěkně nebezpečný.
Na ostrůvku bydlí jediná rodina: máma, táta a dcerka. Jejich život se odehrává v koloběhu každodenních rituálů a činností. A protože tu nejsou jiné děti, musí se holčička o zábavu postarat sama.
Příběh z české přírody, který se skutečně stal! Sourozenci Anetka s Matějem a jejich kamarád Bořek objeví ve křoví u domu vystrašeného králíka. Hned je napadne, že jde o domácího mazlíčka, který někomu utekl.