Publikace je primárně určena na přípravu ke společné a zejména profilové části maturitní zkoušky, ale je dobře využitelná také jako zdroj informací pro průběžné studium v hodinách českého jazyka, slohu a komunikace na středních školách.
Dítě se seznámí s podobou testů na státní přijímací zkoušky a zjistí, jak je na tom se znalostmi. Natrénuje si řešení jednotlivých typů úloh i strategii řešení celého testu.
Předkládaná učebnice přináší netradičním způsobem zpracované základy biochemie, nepřetížené nadbytkem faktografických údajů. Je určena pro vysokoškolské studenty, kteří již zvládli základy obecné, organické a analytické chemie.
Více než 600 slov (včetně číslovek, sloves a přídavných jmen). Dvojjazyčný popisek s fonetickým přepisem. Názorné a poučné ilustrace a scénky. Detailní popisky nejdůležitějších předmětů.
Nová příručka zaměřená na ústní část maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury je určena zejména žákům 4. ročníků středoškolských oborů zakončených maturitní zkouškou. Je možné s ní pracovat také průběžně od 1. ročníku.