Sirhalaan je svět, který postupně umírá, vinou špatného zacházení s magií. Dotýká se to nejen elfského a lidského království, vliv to má i na mystické bytosti. Ztratila se hranice mezi dobrem a zlem, mezi používáním čar ve jménu dobra a zla.
Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora.
Pokračování strhující trilogie Temné lsti, ve jejímž prvním díle Paní půlnoci Cassandra Clare čtenáře opět zavedla do nebezpečného a vzrušujícího světa odvážných lovců stínů.
Vítejte ve světě, ze kterého je tak blízko do... písku. Představte si, že dnes znamená před věky a že pokud se dožijete rána, hraničí to se zázrakem...
Vydejte se do krajiny kouzel, kde vládne temná magie. Protéká tudy neposlušná řeka a minout vás může poslušná bouře. Přihlížejte pokoutním obchodům sjednaným pod rouškou noci.
Simon Hathaway, člen templářské Vnitřní svatyně, vnáší coby nový šéf do oddělení historického výzkumu Abstergo Industry chladný rozum a nezaujatý přístup.
Mercedes Thompson 10: v románech o Mercy Thompsonové, které se dostaly na první příčku seznamu bestsellerů New York Times, našla kojotí měňavkyně své místo ve vlkodlačí smečce.