Projekt Amnézie Jiřího Sozanského má ambici uměleckou formou připomenout osobnosti, které vedle uměleckých kvalit jejich díla zdobila i odvaha, se kterou se postavily dvěma totalitám 20.století – nacismu a komunismu.
200 slavných fotografií pořízených v období let 1850–1960. Všechny původně vznikly jako monochromatické a byly digitálně kolorovány. Jejich prostřednictvím se podíváme novýma očima na dramatický a formativní věk lidských dějin.
Kniha Cestovatelé ve třetí říši se snaží odpovědět na otázku, zda současníci mohli pochopit podstatu nacionálního socialismu, čelit vlivu nacistické propagandy a tušit či předvídat holokaust.
Cílem ročenky české architektury (aktuálně jde o devatenáctý svazek ediční řady) je pravidelně podávat zprávu o současné situaci a vývoji oboru nejen odborné, ale především laické veřejnosti a přinášet inspiraci a podněty k veřejné diskusi.
Deník pražské Němky Margarete Schellové zachycuje autorčiny osobní zážitky během desetiměsíčního pobytu v československých internačních táborech od zatčení během Pražského povstání až do března roku 1946.
Když se vám podaří přivábit samotářské včely, osy a jiný užitečný hmyz, vaše zahrada ožije ¦ opylené plodiny přinesou bohatou úrodu, ekologicky a šetrně se zbavíte mnohých škůdců.
Půvabné zahrady představené v této knize ukazují širokou škálu rozmanitých odrůd a kultivarů hortenzií s ohromujícími tvary a barvami květů a současně je představují jako solitér i jako součást většího celku.
Přehledný průvodce po Izraeli. Každý rok proudí do Izraele turisté, kteří touží načerpat duchovní sílu nebo navštívit biblická místa Jeruzalém, Galilea, Betlém, Nazaret, Jaffa nebo Jericho.
Nový zábavný průvodce popisuje povahu a životní styl Američanů. Dočtete se podrobnosti z jejich každodenního života, čím žijí, čemu věří, jak funguje americká rodina a společnost vůbec.