Světová četba pro školáky je edice bohatě ilustrovaných, citlivě převyprávěných a zkrácených děl světové literatury.Podivuhodný případ doktora Jekylla a pana Hyda autora R. L. Stevensona je považován za prototyp fantastického hororu.
Když husa Líza zjistí, že na vánočním stromě chybí hvězda, vydá se na dlouhou cestu, aby z oblohy uloupla jednu zářící hvězdu. Je jí jedno, jak dlouhé bude její putování, ona se nevzdá!
To byste ale nevěřili, jaká úžasná dobrodružství může taková dámská růžová kabelka nebo pánský zimní kabát prožít. Zvlášť když jsou ulice liduprázdné, hospody zavřené… no ano, je vyhlášen nouzový stav! Jenže na lásku je čas vždycky.
Milá zpráva! Xeňa a Saša mají nového bráchu. Včera se u nich najednou ukázal táta s malým Ríšou. Ríšovi už sice roste několik zoubků a taky už chodí, ale přesto je roztomilý jako koťátko!
Dvanáctý svazek edice „Klasické komiksy Marko Čermáka“ – Případ létající známky a další příběhy. Rozvážný Martin, bystrý Vláďa, roztržitý, ale podnikavý „vědec“ Čajíček a odvážná dvojčata Hanka a Eva – to je Modrá pětka.
Nová kniha Petra Síse vypráví skutečný příběh o holocaustu, který by neměl být zapomenut. Mladý Angličan Nicholas „Nicky“ Winton se v roce 1939 podílel na záchraně dětí a jejich převozu vlaky z Prahy do Londýna.