Tři generace rodiny neurochirurgů, tři generace s jinými technologickými možnostmi při operování mozku. To je zkušenost otce, syna i vnuka stejného jména i příjmení.
Při příležitosti 50. výročí spisovatelova úmrtí (23. 4. 1908 Hronov–7. 5. 1973 Montclair, USA) vychází v novém přepracovaném vydání Životopisný portrét Egona Hostovského z pera jeho dcery, redaktorky a překladatelky Olgy Hostovské.
Čtvrtý svazek edice Rozhraní se věnuje vztahům fotografie a elektřiny v 19.století. Od Aldiniho demonstrací reanimace živočišných těl přes zachycení přízraků fotografií až k Röntgenovým paprskům se rozvíjí elektro-fotografické imaginárno.
Kniha věnovaná českému cestovateli dr. Emilu Holubovi. Cílem publikace je podnítit diskusi, která povede k lepšímu pochopení Holubova odkazu v dnešní době
Publikace je nepostradatelnou příručkou nejen pro historiky, historiky umění a památkáře, ale i pro všechny, kdo se zajímají o architekturu a stavební památky.
Eva Heyd je profesionální fotografka, novinářka, spisovatelska a kurátorka. Především je však výtvarnice, která pracuje a experimentuje s fotografickým obrazem. Tato kniha představuje reminiscenci její více než čtyřicetileté tvorby.
Vydejte se za poznáním tajemných zákoutí nejvyšší hory Jeseníků! Čekají na vás zajímavá místa a stavby, vodní toky i okolní sídla. Dozvíte se vše o mytickém duchu hor, který prý v hoře sídlí, i o zajímavých osobnostech spojených s tímto podmanivým místem.
Zvýšený krevní tlak neboli hypertenze je metaforou pro otázku nového
virtuálního já a proměnlivosti znovu utvářené identity, tedy tématem
letošního Fotograf Festivalu s názvem Hypertension23 a také tohoto
čísla, které je na festival úzce napojen.
Císař František Josef I. vtiskl době svého panování výraznou pečeť astal se posléze ztělesněním starého Rakouska 19. století. Pozvednut na trůn v roce 1848 jako mladý princ, vládl císařství pevnou rukou plných 68 let.