První díl zvířecí fantasy trilogie, která nadchne všechny milovníky Kočičích válečníků. První díl zvířecí fantasy trilogie, která nadchne všechny milovníky Kočičích válečníků. Nebála se zemřít jako první, jen nechtěla zůstat naživu úplně poslední – ultima.
Dystopický román o zakázané lásce, věrném přátelství, rodinných vztazích a společnosti, která se vymezila na dva tábory, které sebou navzájem pohrdají.
Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je jen obřím kusem kamene. Obyvatele před útokem nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží.
Herbert Citrón, zaměstnanec oddělení ztrát a nálezů v hotelu Grand Nautilus, dobře ví, že vrátit ztracené věci jejich skutečným majitelům není jednoduché – zvlášť když se neztratí nějaká věc, ale holčička.