Bart po škole! Bart se pokusí uniknout před poškoláctvím, jenže jeho únik bude mít děsivé následky - a to nejen pro něj. Ovšem ještě větší peklo nastane, když zjistí, jaké možnosti má jeho stará dětská vysílačka...
Jupí já jej! Je tu kovboj Bart! Na školu má přijít inspekce a to pro ředitele Skinnera znamená jedno. Musí se nějak vypořádat s Bartem. Ať už po dobrém, nebo po zlém. A to je jen začátek.
Bart roztleskávačkou!
Bart se chce dostat do fotbalového týmu. A to se mu povede – ale pronikne tam coby roztleskávačka! To není úplně to, o čem snil, ale jak se ukáže, otevírá mu to nové možnosti.
Autorovi sotva pětadvacetiletému v čase, kdy zde nikdo Orwellovu vizi světa roku 1984 nemohl znát (kniha byla těžce zakázaná a nedostupná), podařilo vytvořit „Orwella v kostce“, prózu neepigonskou a nadčasovou.
Brány otevřely cestu k tisíci nových světů a vypukla kolonizační horečka. Z domovských planet lidstva sem proudí osadníci, kteří hledají nový život. Ilus, první lidská kolonie v tomto rozlehlém pohraničí, se rodí z krve a ohně.
Začátek čtyřicátých let jedenadvacátého století. Zatímco západní Evropa prosperuje, Česká republika je zpustošená etnickou válkou. Kusy českého území jsou pronajaty obskurním soukromým společnostem, zbytek ovládají bandy kořistníků.
Předposlední díl série patřící k nejvýraznějším dílům české science fiction přináší nejen odpovědi na otázky položené v minulých dílech, ale především strhující děj.
Vánice, stejně jako předchozí česky vydaná novela Den opričnika, nezapře autorovu zálibu ve fantazii a nadsázce, v absurdních motivech a vizionářství, vpletených do toku realistického vyprávění.
Bart se rozhodne pořídit si mládeži nepřístupné DVD a je pro to schopný udělat cokoliv. I jít do domova důchodců. Líza se účastní nebezpečné sněhové bitvy a Itchy se poprvé setká se Scratchym!
Bart Simpson omylem obdrží na inzerát místo atomové ponorky nevěstu! A jako by to nestačilo, nešťastnou náhodou se promění v děsivou a obří Bartzillu! A co teprve, když si najde nový koníček... nafukovací balónky.
Bart se ocitne ve světě Pokemonů, začne obchodovat se skautskými koláčky a stane se cílem Homerovy snahy stát se dobrým otcem. A jako finále předvede Bart svou vlastní divadelní hru... k velké nelibosti Lízy!
V tomto čísle najdete rady, jak pěstovat kaktusy, matematické tabulky... ne, děláme si legraci. Najdete v něm samozřejmě rodinu Simpsonových! Bart se vydá na cestu časem do minulosti, aby tam rozpoutal chaos... nebo dal všechno do pořádku?
Na Bartově škole nastává pekelný den focení... ovšem tentokrát je v maléru Milhouse. Bart se vydá ochutnat smrtící nápoj a Líza bude řešit tajemný případ bezhlavých... panenek. A navíc se tu pustíme do boje s dopravní policií!
Pokud jste malý kluk s poněkud svébytným názorem na morálku, domácí úkoly, úklid a školní docházku, nemůžete mít lepšího parťáka než tygra. A co na tom, že se ostatním jeví jako plyšový. Hlavně když s vámi prožívá všemožná dobrodružství.
Kniha poprvé v této podobě představí veselé i dobrodružné příhody této čtveřice, jak vycházely v Mateřídoušce, v úplnosti a bude tak zajímavým protějškem Velké knihy kocoura Vavřince, která vyšla v roce 2006.