Již podruhé se setkáváme s našimi hrdiny z knihy Nový svět. Již se nejedná o malé skupinky přeživších lidí na českých a moravských hradech, ale o rodící se společenství, které se rozhodlo obnovit České království v jeho historických hranicích.
Obrázky z Holandska (1932) je cestopis Karla Čapka. Autor navštívil Holandsko a čtenářům v cestopise přiblížil jeho zajímavosti.Cestopiy přitažlivým způsobem přibližují charakter, kulturu i všední život této země.
Chtít řídit Peklo jako firmu není ten nejlepší nápad. Spousta problémů se nakupí, hrozí, že vás zavalí, protože nepružnost a zkostnatělost dosavadního feudálního systému nedovolí převést dobré úmysly do praxe.
Známý fotograf Tomáš Třeštík, trošku frajírek, trošku plachý introvert, hvězda i outsider, piják i abstinent se v knize Po povrchu zavrtal sám sobě pod kůži a konečně se podíval na své přátele zblízka a na sebe naopak z nadhledu…
Knížka pro děti od pěti do sto pěti let, které mají rády život, dobré lidi a zvířátka. Když se to vše skloubí dohromady, nemůže vzniknout nic jiného než tento příběh.
Všichni sníme o kariéře, která nám umožní cestovat a potkávat zajímavé lidi. Všechno může začít jedním jediným výletem do Prahy a malou zakázkou. Ale i když se stanete hvězdou erotických focení i videí a svět vám leží u nohou, srdci neporučíte.
Píše se rok 898 a Moravské království musí po smrti krále Svatopluka bojovat o svoji existenci. Ze západu útočí Frankové, z východu zase Maďaři. Přesto se Mojmírovi II. daří navázat na dědictví velkého královského otce a udržet vládu.
Vesmír je kruté místo. To poznala posádka lodi Kraksna v den, kdy Zemi obsadili mimozemšťané. I když se jí povedlo agresivní rase enlilů dostat ze spárů a uhájit si svobodu, aby si ji udržela, musela začít pracovat pro vesmírnou mafii.