Nová kniha profesionálního průvodce Šumavou Josefa Pecky se bude věnovat jedné z nejatraktivnějších kapitol historie Šumavy – sklářství. Autor přiblíží historii nejslavnějších šumavských skláren, osudy jejich zakladatelů a majitelů.
Kdo a proč budoval megalitické stavby? Žil skutečně král Artuš? Jaké tajemství skrývá Rosslynská kaple? Žije ve skotských jezerech dávno vyhynulý tvor? A kým byl ve skutečnosti William Wallace?
Návštěva několika krásných ostrovů, mnoho zážitků, a nakonec i slib čtenářům první knihy donutily Moniku a Jirku Vackovy vydat pátý cestopis. V něm Vás zavedou na exotická místa Karibiku, Pacifiku, Indického oceánu, Polynésie, Oceánie a Antarktidy.
Kniha o Jižní Americe a Antarktidě je poutavým a čtivým druhem literatury faktu, je druhou publikací daného žánru, po loňském „Snu o Tichomoří“ o omamujícím světě Polynésie, Melanésie a Mikronésie se strhující historií a kulturou.
V průvodci najdete veškeré důležité informace o ubytování, stravování a samozřejmě i mapy a plánky všech oblastí a měst. Kniha je doprovázena barevnou fotografickou přílohou.
Již 7. aktualizované vydání. Atlas České republiky s úplnou silniční sítí a všemi sídly, doplněný mezinárodními, dálkovými a regionálními cyklotrasami (I. Až IV.třídy podle systému KČT).
S průvodcem Top 10 budete mít všechny poklady Barcelony přehledně na dosah ruky. Nabídne10 NEJ, ať už se jedná o památky, muzea, modernistické stavby, náměstí, festivaly, zážitky, dětské atrakce, pláže, restaurace nebo obchody.
Pečou se tu valašské frgále, pálí úžasná slivovica, malým horám zde říkají horečky a poutníkovi nabídnou pohostinství třeba u Maměnky či Pantáty. No, není tu hezky?