Publicista a muzikolog Z. K. Slabý předkládá čtenářům fundovaně – zároveň však velmi čtivým způsobem – několik stovek hesel pokrývajících oblast alternativní, avantgardní, improvizované, progresivní a experimentální hudby.
Kniha pro každého, kdo potřebuje zadat návrh digitálních produktů. Na českém trhu zatím chyběla publikace, která by se zabývala tvorbou webu z pohledu zadavatele.
Atlas podává ucelený obraz převratných změn, kterými evropské státy procházely od 16. do 18. století. Zachycuje četné válečné konflikty, složité mezinárodní vztahy, ale i ekonomický vývoj a proměny v oblasti vědy a umění.
Moderní atlas přináší ucelený pohled na první světovou válku. Více než 80 map, plánů a infografik vám pomůže získat představu, jakým způsobem se během války proměňoval poměr sil a jak probíhaly boje na jednotlivých frontách.
Kde na světě můžu přespat v hotelu zhotoveném pouze z ledu? Kolik vody každou minutu proteče Niagarskými vodopády? K čemu sloužilo Koloseum? Kolik času trvá projet celou Transsibiřskou magistrálu? Který světadíl je největší?
V letech 2013–2023 prožila česká společnost zvláštní období. Prezidentem byl Miloš Zeman a klíčový díl moci na sebe strhl oligarcha a majitel mediálního impéria i obřího holdingu Andrej Babiš...
Autor Jaromír Šlosar obdivuje beskydské studánky. Pro jejich vzhled, pro jejich zpěv i chuť. Už dlouho se chystal o nich něco napsat. Není to to tak poetické, tak zajíkavé i melodické jako Hukvaldské studánky Leoše Janáčka.