Táta zajíc měl hodně práce, a tak se zajíček s oříškovou srstí vydal na dobrodružnou výpravu po okolí sám. Ale s kaluží a soutěžit se svým stínem není vůbec žádná zábava. A tak běžel dál.
Na ostrůvku bydlí jediná rodina: máma, táta a dcerka. Jejich život se odehrává v koloběhu každodenních rituálů a činností. A protože tu nejsou jiné děti, musí se holčička o zábavu postarat sama.
Vyrazit na víkend nebo na pár dnů do lesa, spát pod širákem, vařit si čaj ze smrkového chvojí, sbírat houby, zírat do ohně… kdo z nás to nemá rád? Les, a příroda vůbec, jsou nejlepší učitelé, jak ví každý zálesák, skaut, tramp i snílek.
Již šesté pokračování oblíbených příběhů jezevce Chrujdy nás
znovu zavede do lesa Habřince. Chrujda se svými kamarádkami
lasičkou Aničkou a sůvičkou Stáňou čelí úkladům hlavního záporňáka,
tchoře Smradolfa.
Druhá kniha ze série o pošťáku Myšákovi, v níž autorka stvořila úžasný svět plný zábavných detailů, do kterého se budete s dětmi rádi vracet. A pokaždé objevíte na obrázcích něco nového.
Chytrá knížka o tom, že na jinakosti není vůbec nic špatného.
Někteří z nás mají možná větší nos, někomu zase odstávají uši, někdo má křivé zuby… Klukovi z naší knížky se na těle objevily skvrny a už se jich nezbavil.