Onoho listopadového večera si na tramvajové zastávce jedna pětatřicetiletá, sarkastická a životem znavená žena uvědomí, že chlapů v jejím životě už bylo příliš.
Lucas Ray byl doslova šokován, když z opuštěné budovy vyběhlo štěně a skočilo mu do náruče. A i když Lucas ví, že domů si štěně z mnoha důvodů vzít nesmí… udělá to. Protože Bella je nádherná a upřímná.
V roce 1932 přichází do Gliwic mladý učitel Martin Weber, kterého si rychle oblíbí studenti, továrníci i místní slezsko-německá elita. K moci se ale dostávají nacisté – a tak nastává nevyhnutelný konflikt.
Karolína je mladá žena, která stejně jako většina mladých žen hledá lásku. Nebo aspoň něco, co by k ní mělo blízko. A adeptů na pana Pravého potkává spoustu.
Elisabeth Sanxay Holdingová (1889-1955) byla americká spisovatelka. Holdingová byla ve své době velmi obdivována. Raymond Chandler, jeden z nejlepších autorů detektivek její spisovatelský talent velice oceňoval...
Nina zdědí po rodičích malý zámeček, ležící v překrásné šumavské přírodě, v němž provozuje penzion. Musí se hodně otáčet a na nějaké randění nemá čas, ačkoliv jí kamarádky dohazují jednoho ženicha za druhým.
Jackson Hastings se stejně jako jeho předkové věnuje farmaření, ale stále ho to táhne do města. Z dědictví po babičce si proto ve městě zřídí obchod a začne podnikat.