Příběh britské panovnice Alžběty II. je fascinující a přitahuje nejen obyvatele ostrovního království, ale doslova celý svět. Na trůnu vydržela ze všech žijících panovníků nejdéle a v dlouhověkosti se jí také žádný nevyrovná.
Obcí Majdalena poblíž Třeboně projedou v létě tisíce aut a stovky cyklistů. Právě zde se před více než sto lety narodili ve skromných poměrech dva bratranci. Generál Tomáš Plcha a generál Jan Květoň.
Sledujme krátkou, avšak o to více brilantní kariéru jednoho z nejvýznamnějších kavalírů a bouřliváků Francie, který nejprve následoval revoluční armádu, potom generála Bonaparta, posléze císaře Napoleona.
Dne 15. března 1938 oslavovali Vídeňané po anšlusu Rakouska na náměstí Hrdinů Adolfa Hitlera. Po válce se Rakousku podařilo stylizovat se jako „první oběť Hitlerovy dobyvačné politiky“ a nacionální socialismus představit jako čistě „německý“ problém.
Zní to až neuveřitelně – vitální, temperamentní, šarmantní a na svůj věk velmi půvabná královna byla s Brity i s námi všemi již devadesát šest let, a k tomu ještě byla nejdéle „sloužící“ panovnicí.
Publikace pomocí dobových dokumentů a fotografií přibližuje
životní osudy právníka, politika, politického vězně a exulanta
JUDr. Bedřicha Hostičky. V roce 1950 byl souzen v procesu s JUDr. Miladou Horákovou a dalšími osobnostmi...
Hlavním cílem tělovýchovné organizace Orel není a nikdy nebyla příprava mistrů světa, ale rozvíjení kladných vlastností dětí a mládeže na základě křesťanských hodnot.
Lehce úsměvné kapitolky této knihy osloví každého čtenáře, jenž na svět hledí s otevřenýma očima. Před našimi zraky ožívají známé osobnosti, jako je Josef Hlávka, Vojta Náprstek, Karel Hašler či Alfons Mucha.