Novinář Friedrich Birkenwald přišel o práci a v době, kdy řeší existenční problémy, se u něj objeví člověk, který si ho chce najmout jako soukromého detektiva.
Kapitánka Sylvie Kurtišová právě nastoupila na místo šéfky olomoucké kriminální policie. Téhož dne jsou ve svém bytě nalezeni mladí manželé, kteří společně spáchali sebevraždu.
Krátce po letním slunovratu se vrchní komisařka Ingrid Nyströmová zabývá podivným případem vraždy. Osaměle žijícímu počítačovému odborníkovi Adamu Arlemarkovi někdo vyjmul z hrudníku srdce a místo něj mu do těla vložil měsíční horninu.
I ta největší tajemství jednou vyjdou na povrch… Žena zavražděná v Anglii figurovala osmnáct let na seznamu pohřešovaných Dánů a angličtí vyšetřovatelé jsou v koncích. Chybí jim pachatel i motiv.
Komisařka Battagliová cítí, že se její důvěrně známý svět nezadržitelně hroutí. Z hromádky popela ale také může povstat
život v nové podobě. Jde opravdu o její poslední případ?
Člověk jako kus masa. Šestý případ Luca Callanacha a Avy Turnerové. Inspektor Luc Callanach se vydává do Francie, aby s Interpolem rozkryl síť obchodníků s bílým masem.