Max Euwe, 1901-1981, byl 5. mistr světa v šachu v letech 1935-1937. Životopis Maxe Euwa z pera známého šachového publicisty a mezinárodního mistra Davida Kaňovského je doplněn množstvím komentovaných partií.
25 mimořádných žen a 25 mužů překonává při sportu své fyzické i psychické hranice. Kdo vyhraje medaili a kdo získá srdce diváků? Na cestě historií čtenář objeví skutečný význam ryzího sportovního ducha!
Učebnice strategie pro pokročilejší hráče navazující na knihu Richard Biolek - Základy strategie. Zabývá se typovými pozicemi, útokem na krále, obranou, materiální nerovnováhou a dalšími tématy.
Tato kniha je současně učebnicí i cvičebnicí šachu. Provede čtenáře třemi částmi šachové partie - zahájením, střední hrou a koncovkou. 2. díl sedmidílné série se věnuje hlavním zásadám pro hraní šachové partie.
Kniha obsahuje 216 Aljechinových partií z let 1938 - 1946. Většina partií je komentovaných, z toho 49 Aljechinem. Kniha obsahuje také 23 partií ze simultánek, které jsou knižně publikovány poprvé.
Učebnice koncovek pro pokročilé šachisty. Materiál je přehledně rozdělený do 10 kapitol podle typu koncovek (Pěšcové, Jezdcové, apod.), jsou zastoupeny i vícefigurové koncovky.
Kniha obsahuje 60 Aljechinových partií z období 1934 - 1937, komentovaných Aljechinem. Jedná se o překlad druhé části knihy Meine besten Partien 1924-1937.
Turnajová kniha slavného turnaje v New Yorku 1924. Hrálo 11 účastníků každý s každým dvoukolově. Zvítězil ve velkém stylu Dr. Emanuel Lasker, který získal 16 bodů z 20 a ve svých 55 letech hrál jako v dobách největší slávy.