Mistrovské vizionářské dílo Ernsta Jüngera odehrávající se na odlehlém skandinávském ostrově patří mezi neprávem opomíjené skvosty německé literatury poloviny minulého století.
V další knize Pavla Čecha najdeme leccos z předchozích knížek — tak třeba opuštěnou zahradu, čerta i titulního anděla — ale přesto je tahle knížka něčím jiná.
Tento svazek sestává z dopisů a esejů francouzské filosofky a mystičky Simony Weilové. Představuje pestrost, podnětnost a živost autorčina myšlení, zejména dopisy dávají vhled do autorčina nitra a pohnutého života.
Další příběh rodinné ságy se odehrává v roce 1903 v Anglii. Giles, třetí hrabě ze Staintonu, uprchl před dusivými hospodářskými povinnostmi do Egypta, kde pokračuje ve svém výzkumu.