Slavný americký autor S. S. Van Dine (1888 - 1939) vlastním jménem Willard Huntington Wright vytvořil fiktivního detektiva Phila Vance, který se ve dvacátých letech 20. století objevoval nejprve v knihách, poté ve filmech a v rozhlase..
Temná historie Mabiny farmy sahá až do 17. století, kdy lidé žili ve strachu z ďábelských sil a čarodějnic. Podle legendy jsou statek a jeho obyvatelé stiženi prokletím. Možná proto dodnes na farmě skomírá úroda a dějí se podivné nehody.
Ve Three Pines se zase vraždí. A dokonce o Vánocích. Tentokrát se obětí stala zlá, sobecká, panovačná CC de Poitiers, která si v malebné kanadské vísce koupila „prokletý dům“.
Zcela nový román klasika thrilleru Dicka Francise, který napsal se svým synem Felixem. Bookmaker Ned Talbot se stará především o to, aby jeho malý podnik obstál před velkými sázkařskými společnostmi.
Když světoběžník Charles Sinclair přijíždí do sídla svého zesnulého strýce, aby zde vyřešil záležitosti s dědictvím, a především aby nalezl odpovědi na poslední dopis od strýce, který je plný náznaků a tajemství, netuší, že zde potká svůj osud.
Na chatě bývalého ministra zdravotnictví a zahraničí Bernharda Clausena se našla pozůstalost neslučitelná s obrazem bezúhonného politika. V sázce mohou být i národní zájmy.
Hrabě Lucas Sinclair už v životě zažil ledacos, ale setkání s bohatou Olívií Silverdaleovou ho přece jen vyvedlo z míry. Aby očistila jméno svého tragicky zesnulého kmotra, pustila se tato mladá dáma do vyšetřování okolností jeho smrti.