Co byste udělaly pro tři miliony dolarů? Čtyři mladé ženy se zúčastní tajné aukce, aby se provdaly za toho, kdo nabídne nejvyšší částku. Kvůli milionu dolarů ročně vypláceném po dobu tří let udělá každá z nich vše pro to, aby si zajistila budoucnost.
Otec chtěl, aby se vdala. Aby to ale Calanthe udělala, musela by se nejdříve zamilovat. Ale to už se jí jednou přihodilo… Zlomilo jí to srdce. Po letech se zase objevil.
Každý rok v srpnu se Ana Magdalena plaví trajektem na ostrov, kde je pohřbena její matka, aby navštívila její hrob. Tyto cesty se nakonec stanou neodolatelnou pozvánkou k tomu, aby se na jednu noc v roce stala jiným člověkem.
Indy má vlastní televizní show, v níž vrací domům a celým městům zašlou slávu. Hodlá vrátit život i do městečka Gilbert Corners, které je však postižené kletbou.
Je Štědrý den a Rebecca se má za pár hodin vdávat. Její snoubenec Ben, láska z vysoké a spoluzakladatel úspěšné seznamovací aplikace však svatbu na poslední chvíli zruší.
U nás již dobře známá a oblíbená francouzská autorka Delphine de Vigan ve svém zatím posledním díle Vděk navazuje na předchozí knihu Pouta v jakési zamýšlené volné trilogii věnované různým aspektům mezilidských vztahů.
Odkud pramení hněv, který se šíří od Brazílie po Indii, od USA po Rusko, překračuje hranice náboženství i kultur a je rozšířen mezi chudými i bohatšími? Jaká logika vede k volbám autoritářů a politickému násilí?