Je to už pár let, co Brynniným rodným městem otřásla příšerná událost – smrt jejího oblíbeného učitele. Tělo tehdy objevila trojice místních studentů v lese nedaleko školy. Případ se nikdy nevyřešil a Brynn se k němu v myšlenkách neustále vrací.
Vlkova vlčice se brzy stane maminkou a Jonáš je připraven udělat všechno pro to, aby mohla žít celá rodinka společně v rezervaci, kde budou mít volnost.
Po letech strávených divočině v jen se zvířaty Gwen konečně narazila na člověka! Nové dobrodružství vlčí dívky a její smečky přináší nová nebezpečí, ale i nová přátelství.
Skřítek Vymetkout dětem poslal zašifrovaný vzkaz, v němž je prosí o záchranu ze spárů hradního strašidla. Johanka, Péťa a Jáchym si tak sbalí věci na výpravu a vydají se mu pomoci. Díky šťastné náhodě ani hledání netrvá dlouho.
Dvěma sourozencům ujede ráno autobus do školy a díky tomu prožijí neobyčejný den. Vypůjčí si malou loďku a plaví se přes zátoku, courají přístavem, vylezou na útes a dokonce se nazí vykoupou ve studeném moři.
Oraya si vydobyla místo ve světě, který ji chce zabít. Aby adoptovaná lidská dcera upírského krále přestala být pro ostatní jen kořistí, musí se zúčastnit Kejari: legendárního turnaje bohyně smrti.
Nic nebaví děti tolik jako hledání obrázků a dolepování samolepek na stránky pracovního sešitu. V tomto sešitě si takové aktivity užije do sytosti - čeká jej totiž přes 101 obrázků. Některé bude nejprve hledat, další pak nalepí. Na každé dvojstraně o
Dětskou knížku tvoří řada jednou dějovou linií provázaných a svěžích pohádkových příběhů, v nichž se hlavní postava Žofie něčeho bojí – ať už je to fyzika, nebo konec světa – ale nakonec se její strach vždy ukáže jako neopodstatněný.