Nejprodávanější knihy - červenec 2024

Totožnost - 10%
(1x)
Totožnost, chronologicky druhý román Milana Kundery napsaný francouzsky/1995/, vychází v českém překladu Anny Kareninové a s doslovem Jakuba Češky.
Ukázky

Totožnost

330 Kč
297 Kč
Šikmý kostel 3
(8x)
Jak dlouho trvá válka po tom, co skončí?

Šikmý kostel 3

494 Kč
Bláznivé léto
Kdesi v moři vybuchla sopka a muminí údolí a jeho okolí je náhle pod vodou. Muminí rodina se sice uchýlí na střechu svého domu, ale je jim jasné, že tady spásu nenajdou...
Ukázky

Bláznivé léto

268 Kč
Západ musí být zničen
(1x)
Když před třemi desetiletími začal Alexandr Dugin propagovat obnovu eurasijského impéria, jeho ideje se zdály okrajové.
Ukázky

Západ musí být zničen

268 Kč
Zuzana Čaputová: Neztratit se sama sobě
Exkluzivní knižní rozhovor se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Zuzana Čaputová: Neztratit se sama sobě

404 Kč
Florencie, moje (sebe)láska

Jaké to je, když vám na cestu přestane svítit slunce a celý svět zešedne? Váš život postupně ztrácí smysl a vy nevíte, co dál? Ve stejné situaci se ocitla sedmadvacetiletá Veronika. Syndrom vyhoření jí vzal všechny barvy ze života.

Florencie, moje (sebe)láska

358 Kč
Japonská mysl

V knize Japonská mysl nabízí autoři západním čtenářům zasvěceného průvodce, který jim pomůže pochopit jedinečné aspekty japonské kultury. Čtenáři této knihy získají ucelenou představu o japonské společnosti a jejích základních hodnotách.

Japonská mysl

312 Kč
Poslední dítě v lesích - 10%
Ze života dětí něco mizí. Potichu našlapující, neviděný, neslyšený lišák se skrývá venku, za okny pokojů, škol, aut. Většina dospělých už citlivost na šelmy ztratila a jen mlhavě tuší, že v jejich životě něco chybí.

Poslední dítě v lesích

378 Kč
340 Kč
Sen o lidské tváři
Romeo a Julie jsou hrdiny středověkého příběhu o velké lásce mladé dvojice. Tento příběh najdeme ve všech dobách. Objevuje se i v šedesátých letech dvacátého století ...

Sen o lidské tváři

252 Kč
Ultrazpracovaní lidé - 10%
Víte, čím krmíte sebe a své děti?

Ultrazpracovaní lidé

469 Kč
422 Kč
Burití
(1x)
Novela jednoho z největších latinskoamerických autorů 20. století vtahuje čtenáře do magického světa brazilského sertãa. Jazykově mnohovrstevné dílo s prvky básnické prózy vychází v mistrovském překladu Vlasty Dufkové.

Burití

44 Kč
…a přeskočila jiskra - 10%
(1x)
Můj tatínek mne naučil, že člověk může vždycky očekávat od kohokoliv cokoliv.
Ukázky

…a přeskočila jiskra

399 Kč
359 Kč
Czechy. To nevymyslíš
(1x)
Vlídně ironický pohled na vše české. Opravdu si Češi zaslouží být nazýváni nejpohodovějším národem střední Evropy? Proč je tak obtížné naučit se česky a proč by tu Poláci neměli používat slovo szukać?

Czechy. To nevymyslíš

314 Kč
Divoká mysl
Matematici bývají vykreslováni jako podivíni, se kterými se člověk moc nepobaví, protože žijí ve vlastním myšlenkovém světě.
Ukázky

Divoká mysl

358 Kč
Etnické čištění Palestiny
(2x)
Kniha Etnická čistka Palestiny vyšla už v roce 2006 a i tehdy způsobila takřka celosvětový šok. Ilan Pappé se odvážil nabídnout jiný pohled na události v Palestině mezi lety 1947 a 1949, než jaký po desetiletí předkládal oficiální izraelský výklad.

Etnické čištění Palestiny

550 Kč
Chrám Matky boží v Paříži - limitovaná edice
(1x)
Fenomenální francouzský výtvarník Georges Bess završil svou volnou trilogii rozmáchlých komiksových adaptací klasických literárních děl. Po Draculovi a Frankensteinovi zvolil slavný román Victora Huga Chrám Matky Boží v Paříži.

Chrám Matky boží v Paříži - limitovaná edice

709 Kč
Indiánský mesiáš - 10%
Kniha Stevena Charlestona je autorovým životopisem, průvodcem historií a tradicemi severoamerických indiánů i osobitým výkladem Matoušova evangelia v jednom.

Indiánský mesiáš

349 Kč
314 Kč
Zimní kniha o lásce
Texty Zimní knihy o lásce vznikaly původně jako odpověď Dory Kaprálové na prózu maďarského spisovatele Petera Esterházyho Jedna žena. Kaprálová každý den napsala jednu vinětu s vlídnou vidinou, že si jednoho dne P. E. texty přečte a bude potěšen.

Zimní kniha o lásce

251 Kč
Život na pavoučím vlákně
Historický román o rozhodujících životních bodech několika osudem propojených rodin od nástupu nacismu až do hluboké normalizace v Československu.
Ukázky

Život na pavoučím vlákně

358 Kč
Hella
(2x)
Literární prvotina rusistky Aleny Machoninové. Její titul odkazuje na vlastní tematický základ prózy-eseje, a tím jsou osudy Helly, resp. Heleny Frischerové – české Židovky, která byla předobrazem postavy Ri z románu Jiřího Weila Moskva-hranice.

Hella

322 Kč
Zobrazuji 1 - 20 z 1000 položek
1 2 3 .. 50 > >>