Knihou Odlišní světoznámý odborník na primáty Frans de Waal přispívá k dlouhotrvající debatě o vlivu přírody a výchovy. S humorem, soucitem a srozumitelně se de Waal pokouší rozšířit diskusi o genderu.
Další poetický průvodce fotografky, spisovatelky a instagramové influencerky Kláry Hášové Vám nabídne sedm procházkových okruhů její milovanou Prahou prostřednictvím jejích nádherných záběrů a citlivých, ale i veselých zamyšlení.
Lesní terapie, technika inspirovaná japonskou tradicí šinrin-joku. Jedná se o jemný, meditativní přístup ke spolu-bytí s přírodou, který souběžně léčí důsledky našeho životního stylu, kvůli němuž příroda strádá.
Téměř vše, co děláme v páru, můžeme dělat i sami: procestovat svět, vařit gurmánská jídla nebo si kupovat řezané květiny. Tak proč se nám to zdá divné? Žijeme jen jeden pro druhého? Nebo jsou naše zážitky cennější, když je máme s kým sdílet?
Kniha zachycuje běžný život zdejších obyvatel, jakým způsobem se živili, jak se snažili město a svůj život v něm utvářet a jaké možnosti k tomu měli. K tomu slouží zejména kapitoly zaměřené na konkrétní osobnosti města Sedlčan z 19. a 20. století.
Kniha osobité výtvarnice a popularizátorky folklóru Kamily Skopové oživuje minulost prostřednictvím pohledu na tradiční řemesla, která dnes postupně upadají v zapomnění či jsou mnohdy k naší škodě jen regionálním exotikem skanzenů.
Příběhy na motivy lidového vyprávění z dávných dob Šumavy vám mimo jiné prozradí, co tropil nebezpečný Klepálek, kdo zneužil dar Lesní matky nebo co má na svědomí Morová bába.