Jak sám název knihy napovídá, autor Petr Svoreň nafotil běžný život, který je denně okolo nás. Který se mění podle našich možnosti časových a místopisných. Upřednostňuje pouliční fotografii, ale tvrdí, že ulice je hezká i bez lidí, ti, jak se stává,
V bestsellerové knize známé americké chovatelky a trenérky se dozvíte, jaké jsou základní potřeby vašeho koně, jak vnímá obrazy, zvuky, pachy či doteky, a mnoho dalšího.
Lokální traumata, násilí, groteskní postavy a nehostinná krajina. Seriály jako American Gothic, True Detective nebo Ostré předměty se těší značné oblibě a v mnoha případech se na čas staly vlajkovou lodí nabídky streamovacích služeb.
V roce 2024 uplyne 100 let od smrti velkého pražského Němce, spisovatele Franze Kafky. Snad každý zná jeho černobílé
kresbičky, např. muže zhrouceného za stolem.
Průvodce krajinou, kudy v minulosti vedly jednotlivé větve velmi důležité obchodní cesty. Kniha přiblíží tehdejší život mezi Pasovem a Prachaticemi či Kašperskými Horami. Autorem je bývalý ředitel prachatického muzea Pavel Fencl.