Kniha Plavby „sebevrahů“ je poutavou rekapitulací plaveb Thora Heyerdahla, Erika de Bisschopa, Williama Willise a především Eduarda Ingriše. Soubor velikosti 25.8Mb.
Přijde Mordor a sežere nás je knihou „on the road“ na východoevropský způsob. Stále zářivější hvězda polské literatury Ziemowit Szczerek projel zemi v potížích: Ukrajinu. Obešel se bez povinného sentimentu, kapesník nevytáhl ani jednou.
Kniha pojednává o obdivuhodných cestách na bicyklu po celém světě. Autor svým osobitým vyprávěním a smyslem pro humor přibližuje čtenáři strasti a radosti tohoto nevšedního cestování.
Chcete vědět, kde jsou nejlépe slyšet plesknutí velrybích ploutví o hladinu oceánu? Chcete poznat duchovní význam havajského pozdravu ALOHA, pocítit vůni gardénií při tanci hula hula anebo stát bosí pod palmami ve vyhřátém písku a pozorovat západ slunce?
Kniha Petra Nazarova, nezávislého cestovatele, přibližuje čtenáři jeho putování napříč Jižní Amerikou pohledem člověka toužícího po poznání nového a neznámého, plnícího si svá dávná přání a cestovatelské sny.
Jaké by to bylo vydat se pěšky na 2000 kilometrů dlouhou cestu, kterou zatím navíc prošlo jen několik lidí na světě? Tuhle otázku si položily dvě české hikerky a vypravily se na daleký severozápad plný indiánských příběhů i osobních výzev.
Další cestopisná kniha ostravského cestovatele Arnyho Šrámka opět zve za krásami a zajímavostmi
všech šesti kontinentů. Předkládá pestrou mozaiku mnoha úchvatných míst a dobrodružství.
Úspěšná autorka, ale hlavně cestovatelka Lucie Kutrové je holka, která si plní přání, holka, která je odhodlaná jít za svým snem, mimo jiné prošla několik extrémních dálkových tras: Pacifickou hřebenovku, evropské traily či Stezku Českem.
Fascinující historie, která dýchá z každého zákoutí, architektura mapující dějiny Moravy, kultura, která vám nedá spát, památky, které baví, tradice, které chytí za srdce... To vše a mnohem více se vejde do jediného slova – Brno.
Kniha prezentuje čtrnáct expedic z let 2007-2016 a zavede vás nejen do míst suchých, drsných a pustých, ale i do míst plných života, harmonie a úžasných setkání. Každá z dvou set fotografií má u sebe originální nezapomenutelný příběh.
Vydáno k 100. výročí Čapkových Italský listů (1923). Komplet obsahuje: Italské listy Karla Čapka, publikaci Ve stopě Karla Čapka - scénář filmového dokumentu, flash karta s filmem Italské listy aneb Zdraví a líbá KČ.
Šárka Skrbková projela s batohem na zádech velkou (podle ní stále malou) část světa. Severní Ameriku již navštívila několikrát, a tak se rozhodla prozkoumat krásy její jižní sestřičky.