Album nabízí technicky nejpřístupnější klavírní skladby a tance českého skladatele Josefa Suka. Kratší skladby obohacují výuku hry na klavír a zprostředkovávají hodnotné seznámení s výrazovou rozmanitostí Sukovy hudby.
Na ukulele mohou hrát hudebníci všech úrovní. Od úplných nováčků, kteří nikdy neměli hudební nástroj v ruce, po pokročilé umělce, kteří si chtějí „rozšířit svůj repertoár“.
Tato hra je vydaná jako metodický scénář a CD s nahrávkou celé taneční hry, nahrávkou jednotlivých písní, jejich hudebních doprovodů a nahrávkou cvičné verze celé hry rozdělené do tématických částí pod samostatnými čísly.
Suita, která je tvořena devíti částmi, je určena pro smyčcový orchestr a bicí soupravu. Díky tomuto nevšednímu nástrojovému složení může být řazena mezi méně obvyklé skladby.
Autorské skladby Vitězslava Štefla na motivy středověkých melodií pro sólovou kytaru. Díky originálnímu stylu autora se můžete ponořit do doby plné rytířů, soubojů i hradních bálů.
Etudy trochu jinak jsou kratší skladby určené pro mírně pokročilé klavíristy. Každá etuda je zaměřena nejen na procvičení určitých technických dovedností, ale je ale je zároveň přednesovou skladbou.