Předposlední román F. M. Dostojevského byl marxisty léta odsuzován jako pamflet brojící proti revoluční akci,nicméně světoznámému znalci temných pohnutek lidské duše v něm šlo především o to, jak a zda vůbec se jeho milované Rusko vyrovná s démony.
Představte si, že žijete ve světě, v němž je všeho takový nedostatek, že chcete-li přežít, musíte být silný a zdravý, bezohledný a drsný. A máte-li tělesnou vadu nebo jste nemocní, pak jsou vaše dny sečteny.
Co kdyby kočky dovedly létat? První české vydání klasické dětské knížky legendární autorky. Všechny čtyři díly v jednom svazku. Ursula K. Le Guinová znala kočky natolik dobře, že v příbězích o nich nenajdete jediné nepravdivé slovo (až na ta křídla!)
Lucasovy války, příběh nezdolného vizionáře, zázračného dítěte tzv. nového Hollywoodu, jsou pečlivě zdokumentované a věrné historickým reáliím. Mimořádný pohled do zákulisí natáčení Star Wars, od pekla castingů až po noční můry při natáčení.
Druhý díl série temných severských případů o krutých zákoutích lidské duše. Inspektorku Leo Askerovou po letech mlčení kontaktuje její otec. Na jeho farmě našli mrtvolu, pro policii se stal podezřelým číslo jedna, ale on tvrdí, že je nevinný.
Bast je mistrem směnného obchodu. Vyjednávání, jak výhodně dostat něco za něco, je pro něj
stejně přirozené jako dýchání. Sledovat ho při tom je jako sledovat umělce při práci. Jenže i mistr
tesař se někdy utne.
Velké křížové tažení je na vrcholu a Tisíc synů v něm jsou ti nejhorlivější válečníci. Přestože jsou absolutně loajální, upadne pro své nezvyklé metody legie Magnuse Rudého v podezření.