Dvojice Tomáš Makaj a Jaroslav Vogeltanz připravila dalšího průvodce z řady 77 romantických, dobrodružných a tajemných míst. Tentokrát se vydali do oblasti Brdy- Hřebeny, volně tak navazují na přechozí putování po Brdech, Křivoklátsku a Karlštejnsku.
Na obou březích Dunaje, s Budínskými vrchy za zády a mnoha barokními, neoklasickými i secesními stavbami ve svém nitru se prostírá Budapešť, město obdařené krásou přírodní i lidmi vytvořenou.
Tato malá, ale obsažná publikace představuje 290 druhů hub, které lze u nás nalézt. Při jejich určování pomohou jak přehledné popisy, tak i téměř 300 názorných fotografií.
Nejzajímavější místa Istanbulu přehledně a čtivě. Průvodce představí hlavní památky, zajímavosti, muzea, místní kuchyni, obchody a trhy... Doporučí vždy 10 nejlepších tipů v dané kategorii, každý itinerář má vlastní mapu.
Průvodce přináší perfektní tipy opravdu pro každého. Najdete zde to nejlepší ze všeho, co Londýn nabízí. Kniha představí nejzajímavější památky, muzea, slavné osobnosti, parky, restaurace, obchody, dětské atrakce...
Aktuální průvodce do Mairseille s podrobnou mapou. Vybrali jsme pro vás to nejlákavější, atraktivní místa hodnotíme hvězdičkami. Vyzkoušejte některé z našich 110 tipů kde přenocovat, kde se posilnit, kam na skleničku, na nákupy nebo kam zajít večer.
Kniha se díky své přehledné struktuře stává bravurním pomocníkem při hledání míst, která na výletech nesmíte minout. Zároveň je představuje tak, jako by Vás po Ostravě provázel průvodce z masa a kostí, který danou oblast dobře zná.
Tato kniha není běžný průvodce, který by vám prozradil, kam se v Jižní Koreji vydat. Pokouší se odhalit, co znamená být Korejcem, jakým způsobem Korejci uvažují, co cítí a co je pro ně důležité.
Itálie z pohledu milovnice citrusů a zahrad je neobvyklý cestopis britské autorky Attlee, která se v Itálii poprvé ocitla před více než čtyřiceti lety a spojila s ní svůj profesní život – po mnoho let působila jako průvodkyně italskými zahradami.
Vydejme se za tajemstvím a krásou kláštera benediktinek u baziliky sv. Jiří, bosých karmelitek u kostela sv. Benedikta, kapucínů u kostela Panny Marie Andělské se sousední Loretou a nakonec voršilek u kostela sv. Jana Nepomuckého.