Masajové krev a mlíko je literární cestopis bohatý nejen popsanými zážitky a informacemi, ale obsahuje i spoustu černobílých fotografií a barevných na křídovém papíře, které mají nezastupitelnou svědeckou hodnotu.
„Někteří lidé se podívají na rue des Martyrs a vidí ulici. Já vidím příběhy,“ zní úvod spisovatelky Elaine Sciolino ke knížce, ve které popisuje bohatou historii a rušný život jedné pařížské ulice.
Pomníky, pamětní desky a kenotafy umístěné v našich obcích vyjadřují pietní vzpomínku na ty, kteří se do svých rodných domovů nevrátili a položili své životy ve Velké válce 1914–1918.
Nový průvodce popisuje 600 šumavských míst na obou stranách hranice. Jednotlivá hesla obsahují informace o historii jednotlivých míst v Čechách, Bavorsku a Rakousku od první písemné zmínky do současnosti.
Kdo a proč budoval megalitické stavby? Žil skutečně král Artuš? Jaké tajemství skrývá Rosslynská kaple? Žije ve skotských jezerech dávno vyhynulý tvor? A kým byl ve skutečnosti William Wallace?
Knížka, která je určena nejen občanům zahradního města, ale také všem dalším zájemcům a přátelům Spořilova, představuje více než 140 osobností, které ve čtvrti žily, žijí nebo zde zanechaly dílo.
Tokio je město vzhlížící se v budoucnosti. Výsledkem jsou sci-fi ulice plné blikajících neónů a tyčících se mrakodrapů. Zaroveň je ale prostoupené historií, kde můžete pod rozkvetlými sakurami stále cítit vládní sídlo dávných šógunů.
Kniha vám představuje Viet Nam, jak jej poznala sama autorka. Podklady byly čerpány z mnoha cest do Asie, z vlastních zkušeností i od místních přátel, kteří aktivně při tvorbě pomáhali.
LEOŠ ŠIMÁNEK s manželkou Lenkou se již popáté vydal na chalupu do Orlických hor, aby tam bratrovi a švagrové líčili další zážitky z cest, a vznikl tak nový autobiografický cestopis.
Publikace zpřístupňuje na mapách, kartografických modelech, vyobrazeních, grafech a kartogramech hierarchicky uspořádaný soubor vybraných poznatků moderní české historické vědy po roce 1989 vztahujících se k českým a slovenským dějinám.