Publikace připravená nakladatelstvím FOIBOS BOOKS Slavné vily Prahy 6 – Střešovice představuje další segment moderní vilové zástavby, soustředěný po Osadě Baba, Hanspaulce a Bubenči na jednu významnou část Prahy 6 – Střešovice.
Kultura není jen film, divadlo a výtvarné umění, ale i sousedské slavnosti, komunitní aktivity a oživení veřejného prostoru. Je součástí našich každodenních životů, prohlubuje náš vztah k místu, které máme rádi, buduje naši identitu.
Kniha popisuje přes osm desítek staveb (domů, kostelů, technických budov i třeba památníků), které tvoří tvář města. Její součástí jsou i jména architektů a stavitelů, kteří se o jejich vznik zasloužili.
Publikace představuje téma žen v architektuře druhé poloviny 20. století jak z hlediska dějin architektury, tak v mezioborových souvislostech z pohledu sociologie, obecných dějin a genderových studií.
Třetí díl moderně pojednané, bohatě ilustrované encyklopedie, která vyplňuje bílé místo v nabídce odborné a populárně naučné literatury zaměřené na sídla nižší šlechty.
Monografie, jež vychází u příležitosti padesátých narozenin Kamila Mrvy, představuje rozsáhlé, čtvrt století se vyvíjející dílo. Stavby tohoto úspěšného architekta se objevují především v okolí Beskyd.
Kniha pro odborníky zabývající se problematikou statických poruch a rekonstrukcí zděných konstrukcí, ale také pro projektanty, dodavatele, investorské firmy a studenty vysokých škol stavebních.
Kamenické řemeslo má za sebou velice dlouhý vývoj, jeho počátky sahají až do antiky. Řemeslné znalosti předávané ústním podáním byly časem zčásti zapomenuty.
Tři renomovaní čeští autoři se v knize, jejímž prvotním impulzem bylo sté výročí založení Bauhausu, vypořádávají s fenoménem této německé moderní umělecké a průmyslové školy každý po svém a z různých perspektiv.
Lámali jste si někdy hlavu nad tím, jaký je rozdíl mezi gotikou a neogotikou? Kniha Architektonické slohy využívá rozsáhlého fotografckého materiálu, s jehož pomocí popisuje charakteristické prvky u téměř 300 budov.
Další, už čtvrtá kniha ediční řady Fenomény nakladatelství Grada přináší po Bauhausu, Janu Kotěrovi a Jože Plečnikovi pohled na jednu z nejvýznamnějších a nejkontroverznějších osobností evropské architektury první poloviny 20.