O Karlově mostě vyšlo v uplynulých staletích mnoho knih.
Žádná z nich se ale podrobně nevěnovala ikonografii jeho sochařské výzdoby. Ideová stránka jednotlivých děl byla přitom hlavním motivem jejich vzniku.
Reprezentativní monografie význačného tvůrce české karikatury. Obsáhlá publikace si klade za cíl zmapovat jednotlivá témata Winterovy výtvarné činnosti. Kromě známých kreseb jsou v knize i díla méně známá či dosud nepublikovaná.
Celá Evropa v jedné knize? Že to není možné? Ale je, Nikola Logosová vytvořila úchvatnou galerii všech evropských zemí, jejich přírodních krás, pamětihodností, zajímavostí, jídel, fauny i flóry.
Vize prehistorických světů ve čtvrté monografii legendy českého malířství. Nejproslulejší část díla Zdeňka Buriana si nyní můžete vychutnat v úplnosti a výjimečné reprodukční kvalitě.
Problematika životního prostředí dnes patří v českém umění k „horkým“ tématům a stále zřetelněji ovlivňuje uvažování a jednání mnoha autorů a autorek, institucí i jejich návštěvníků.
Publikace Moniky Holé komplexně mapující výtvarné pokusy Bohuslava Martinů byla vydána u příležitosti konání stejnojmenné výstavy v Městském muzeu a galerii v Poličce - Centru Bohuslava Martinů v roce 2018.
Cílem první monografie Jindřicha Štyrského (1899–1942) je představit jej jako všestrannou osobnost, jejíž vklad do evropského meziválečného umění byl mimořádný.
Kniha E=ART² aneb Evoluce umění je unikátním dílem, které spojuje bohatství vizuálního umění s hlubokými teoretickými poznatky o jeho vývoji. Album reprodukcí, schemat a kreseb nabízí čtenářům nejen estetický zážitek, ale i rozbor díla.
Monumentální dvoudílná monografie malíře Vojtěcha
Hynaise (1854–1925) s bohatou obrazovou přílohou
si klade za cíl zaplňovat mezeru v dosavadním bádání
o českém a evropském umění přelomu 19. a 20. století.
Co je to drapérie? To je otázka, na kterou se autor pokusil odpovědět nejen úvahami o tomto kompozičně výtvarném prvku, ale také řadou konkrétních příkladů od antického Řecka až po současné konceptuální umění.
Přítomná monografie sleduje trojího autora: Erbena-fotografa, Erbena-kolážistu, Erbena-computerového grafika. Roman Erben je jedním z posledních pamětníků výjimečných tvůrčích elánů šedesátých let minulého století. Tehdy se nacházel, tehdy se našel.
Kapesní, česko-anglické vydání průvodce v elegantním designu Jana Havla nabízí atraktivní a srozumitelnou formou shrnutí výstavy Nové realismy v Galerii hlavního města Prahy. Nový pohled na meziválečné výtvarné umění a kulturu.