Když ambiciózní londýnská workoholička Sarah Wellsová zjistí, že po odcizeném otci zdědila venkovské sídlo a vinohrad
v Toskánsku, rozhodně si nehodlá brát dovolenou, aby řešila
nějakou ruinu kdesi v tramtárii.
Pokud také patříte k lidem, kteří přísahají na své kritické myšlení, vzdělání a zdravý selský rozum, je tahle kniha přesně pro vás. Přesvědčí vás, že nic takového vlastně neexistuje.
Tým inspektora Carmichaela to rozhodně nemá lehké. Musí rozplést vztahy mezi skupinou přátel, kteří jsou fanoušky steampunku. A navíc vzápětí dochází ke druhé a třetí vraždě. Každá z nich je značně teatrální.
Petrohrad 1917. Dva bratři na opačných stranách revoluce – jeden s nadšením věří v nový řád, druhý v něm vidí tragédii. Když se nad Petrohradem rozezní první výstřely a rudá vlna zaplaví ulice, změní se nejen mapa světa, ale i jejich osudy.
Tato lehká komedie oslavuje kouzlo knih a sílu náhodných setkání. April, která tráví dny neuspokojivou rutinou, se jednoho dne rozhodne prolomit svou osamělost. A nechá v knihkupectví tajný vzkaz.