Petr Fidelius vypracoval analýzu jazyka komunistické moci a významně přispěl k pochopení, že každý politický systém má svůj vlastní politický jazyk, který buď něco osvětluje, ozřejmuje, nebo zakrývá a vytváří falešné zdání.
Skauting, jako celosvětové hnutí, má své kořeny na počátku 20. století. Kniha sleduje první kroky skautských skupin v českých zemích, vývoj jejich programů, stejně jako konflikty a výzvy, kterým jednotlivá hnutí čelila v počátcích.
Africký roh, region rozdělený mezi Etiopii, Eritreu, Džibutsko, Somaliland a Somálsko, je definován velmi dlouhou historií a rozmanitou kulturou, ale také mnohými bezpečnostními problémy a politickými spory.
Publikace se zaměřuje na možné postupy v sociálně-právní ochraně dětí, poskytující ochranu, podporu a pomoc ohroženým dětem a jejich rodičům, případně jiným osobám odpovědným za výchovu dítěte.
V této knize se dočtete o vzorcích chování, které nejčastěji narušují naše vztahy – od pocitů viny, citové vydírání,
různé projekce až po duchovní zneužívání.
Autor v této kontroverzní knize tvrdí, že demokracie by měla
být posuzována podle svých výsledků – a ty nejsou dostatečně dobré. Stejně jako mají obžalovaní právo na spravedlivý
proces, mají občané právo na kompetentní vládu.