Ve volném pokračování úspěšné knihy Toyen. První dáma surrealismu se její autorka Andrea Sedláčková rozhodla prozkoumat specifickou část malířčiny tvorby.
Popová historie, jak ji psaly ženy Chápání lidské tvorby a tvořivosti bylo a stále je poznamenané patriarchátem. Co je pro muže samozřejmostí, pro ženské autorky stále znamená výzvu a bitvu navíc. Málokde to je tak zřejmé jako v populární hudbě.
Pátá publikace z ediční řady Seidelova Šumava vychází v roce dvoustého výročí Josefovy věže, nejstarší kamenné rozhledny v Čechách, a stého výročí Tereziiny chaty na vrcholu majestátní Kleti.
V Praze naleznete unikát, jaký nemá žádné jiné město na světě. Praha má totiž bránu do své minulosti. Jmenuje se Langweilův model a zavede nás do jejích ulic, náměstí, zákoutí a zahrad právě před dvěma sty lety.
Rozsáhlá publikace Jaroslava Riedela Česká rocková alba 2 – Nahrávky z let 1968–1986 přináší podrobné komentáře ke čtyřem desítkám původních rockových alb a více než dvaceti kompilacím singlových, rozhlasových či koncertních nahrávek, ...
Autor ve svém díle předkládá téměř sto biografií o malířích a graficích 15. a především 16. století z dnešního Nizozemí a Belgie. Mnohé jeho údaje jsou zcela jedinečné, neboť vycházejí z osobních znalostí a zkušeností.
Ve vůbec první monografii věnované českému filmu pro děti mapuje Lukáš Skupa vývoj a specifika žánru, který v rámci zestátněné kinematografie patřil k nejvýznamějším a v určitých ohledech i nejúspěšnějším.