„Byl jednou jeden pes, ten chodil na psí ples v převleku za velblouda...“ Trochu dada, hodně přímočaré, každopádně veselé, červeně a žlutě šrafované verše o pánovi s dírou ve kšiltovce, jeho paní i dětech a celém jejich světě.
Naučí se drak podělit se o svůj poklad?
Rubínka je výborná dračice. Poslouchá všechna Dračí pravidla: krade od VŠECH a o svůj poklad se s NIKÝM nerozdělí. Ostatní zvířata toho začínají mít opravdu dost.
Tahle knížka vypadla Hildě rovnou z knihovny. Nevěříte? Pokud tuhle modrovlasou dívenku znáte, tak určitě víte, že: a) Jí nenažene strach obr, zlá víla ani hadodrak; b) Ráda si čte o kouzelných bytostech a tvorech.
Když husa Líza zjistí, že na vánočním stromě chybí hvězda, vydá se na dlouhou cestu, aby z oblohy uloupla jednu zářící hvězdu. Je jí jedno, jak dlouhé bude její putování, ona se nevzdá!