Po knížce Bertík a čmuchadlo přichází úspěšná autorka knih pro dospělé s dalším neobyčejným příběhem pro děti, tentokrát s detektivní zápletkou. Knihu ilustrovala Tereza Ščerbová, držitelka ocenění Zlatá stuha za roky 2015 a 2016.
Sledujte boj čtyř klanů divokých koček. Od autorky úspěšné série Zákon smečky. Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území lesa podle zákonů, které stanovili kdysi dávno jejich předkové-válečníci.
Gang odvážných odlétá na pozvání Marianina strýčka do kanadského Yukonu, kde se všichni těší, že si vyzkoušejí rýžování zlata. Při hledání vhodného místa v údolí potoka však dojde k úplně jinému nálezu.
Tak tohle jsou Packallovi: otec Percival a matka Penelopa, děti Pipin a Pamela, jejich milovaná babička, stará lady Packallová, a ochočený pštros Cedrik...
Jmenuju se Hurricane McGill a jsem federální marshal. Tenkrát jsem zneškodnil jednoho hledaného ničemu. Jenže pak mi Sam „Bullet“ Calhoun začal fušovat do řemesla. Byl to lovec lidí, zkušený, starý sup, který se chtěl napakovat.
Clavellův román o střetu dvou kultur, který se odehrává v neklidném období japonských i evropských dějin, je knihou nejen dramatickou a strhující, ale i poučnou, a právem si získal celosvětovou popularitu.
Útočící jelen je dramatickým vyprávěním o střetu dvou odlišných kultur, zároveň je však mnohem univerzálnějším příběhem o prosté lidské touze po štěstí.