Název tohoto výboru odkazuje na slavné časy belle époque, na dobu, kdy téměř každý člověk věřil v nejšťastnější budoucnost lidstva – na dobu tak tragicky amputovanou běsy první světové války, tehdy nazývané „velká“.
Pan Děsikůň v růžové pavučině je prvním dílem vskutku třaskavé Rakouské trilogie Fritze von Herzmanovského-Orlanda, jež na každé stránce exploduje vtipem, ztřeštěnými nápady a skurilním humorem.
Předčasný pohřeb je hororová klasika z pera mistra Edgara Allana Poea na téma pohřbení zaživa. To byl problém, který byl v období 19. století poměrně běžnou obavou, a Poe tak využil veřejného zájmu o tuto problematiku.
Šumava nikdy nebyla tajemnější. Šumavský Děs: Paměti prastaré přináší výbor toho nejlepšího z prvních dvou dnes již nedostupných dílů Příběhy jsou nově upravené a oživené.
Casce hrozí, že bude upálena na hranici jako čarodějnice. Guts jí spěchá na pomoc, ale zdá se, že je pozdě – na svaté půdě se rozpoutalo pravé peklo, ze kterého jen málokdo vyvázne živ.