Ztratili jste klíče, míč či deštník? Nebo spíš nervy, hlavu anebo rovnou zájem chodit do školy? Vydejte se na veršovanou výpravu do tajemné úřadovny Ztrát a nálezů na stránkách obrázkové knihy s vyklápěcími stranami a kabinetem kuriozit.
„Proč necítím radost ze života? Čeho se mi nedostává? Proč mám pocit, že můj život postrádá smysl?“ S takovými otázkami se potýká hlavní hrdinka nového románu Juliana Hermsena, autora světoznámého bestselleru Milionář a mnich.
Houellebecq v sukních! Nebo v křiváku? Závěrečná část provokativního románu z francouzského undergroundu. Skupina ubitých padesátníků kolem Vernona Subutexe táboří v lesích a opuštěných domech a pořádá koncerty, na jaké se nezapomíná.
Chcete co nejdříve nabídnou vašemu miminku zajímavé vjemy? Kontrastní karty jsou ideální volbou. V prvních měsících po narození se zrak vyvíjí, miminka nejprve vnímají kontrasty.
Nové, textově nejspolehlivější vydání. Básnické a okrajově též prozaické dílo Egona Bondyho z první poloviny padesátých let představuje jedno z logických vyústění a pokračování literatury druhé generace českých surrealistů.
Román Bílý šum je obecně považován za vrcholné dílo Dona
DeLilla. Vypráví příběh Jacka Gladneyho, amerického profesora hitlerologie, jeho čtvrté ženy Babette a jejich čtyř ultramoderních potomků.