Píše se rok 1827 a Johanna se poprvé ocitá v paláci svého strýce, který ji má uvést do společnosti. Na zdejším „tržišti nevěst“ má dobrou výchozí pozici, ale díky své důvěřivosti podlehne kouzlu urozeného svůdníka, což její vyhlídky zhatí.
Třetí díl Kořisti a žoldu nás nejdříve zavede na vojenské tažení markraběte
Prokopa do Horních Uher, během kterého chtějí páni z Kunštátu vyřídit jisté
soukromé záležitosti. Hlavní část děje se však tentokrát odehrává na hradě
Holštejně.
Když se Alžběta setkává s okouzlujícím princem Filipem, cítí, že právě s tímto mužem chce spojit svůj život. Královská rodina sice sňatku s nemajetným šlechticem nepřeje, ale Alžběta si stojí za svým a roku 1947 se koná velkolepá svatba.
Nepříliš šťastné manželství Václava III. a krásné kněžny Violy Těšínské trvá sotva rok, když je mladý král cestou na válečnou výpravu zavražděn. Mladinká vdova odchází do kláštera – i její život, zdá se, skončil.
Wolfram Katzinger z Olšové, někdejší johanita, jehož jediným majetkem je jeho meč, vynikající kůň, statečnost a umění boje, stojí věrně ve službách krále Jana.
Giulia Farnese je vážená konkubína borgijského papeže Alexandra VI. a Řím jí leží u nohou. Poté, co jen o vlásek unikla svému vězniteli, si však uvědomí, že nebezpečí, kterému statečně čelila, ještě zdaleka neskončilo.
Historický román odehrávající se na počátku vlády mladého Jana Lucemburského.
L. P. 1314
Poklidné městečko Přelouč je otřeseno vraždou místního kováře. Proč by někdo zabíjel kováře? Zvlášť, když se z kovárny zdánlivě nic neztratilo.