Případy bývalého vyšetřovatele a vedoucího odboru obecné kriminality Krajského ředitelství PČR MSk Luboše Valeriána, který do roku 2022 šéfoval i ostravskému oddělení vražd.
Publikace ke stejnojmenné výstavě (Galerie Středočeského kraje, 13. 4. – 28. 9. 2025) přivádí po delší době opět do společného prostoru 3 umělecké projevy, které v devadesátých letech iniciovaly nový výtvarný názor na vizuální povahu naší současnosti
Lokálky, přesněji řečeno místní či lokální dráhy, vznikaly v českých zemích zejména v letech 1880‒1914. Během tohoto krátkého období bylo vybudováno ohromné množství převážně krátkých tratí, jimiž se přiváděla železnice do měst a oblastí.
Název tohoto výboru odkazuje na slavné časy belle époque, na dobu, kdy téměř každý člověk věřil v nejšťastnější budoucnost lidstva – na dobu tak tragicky amputovanou běsy první světové války, tehdy nazývané „velká“.
Objevte Norsko, zemi, kam směřují cestovatelé-samotáři, fotografové, milovníci přírodních krás, lyžaři a samozřejmě rybáři s průvodcem z britské řady Rough Guides.
John Deely (1942–2017) nám líčí dějiny latinského myšlení, a to z hlediska vývoje sémiotiky, která je podle něj jedním ze základních přínosů latinské civilizace.
Povídání, které má pohladit po duši, s laskavým humorem a pohledem na svět, v němž to, na čem opravdu záleží, je kamarádství. Vtipné ilustrace dotvářejí příjemnou atmosféru při čtení této knihy.