Kniha Praha mosty spojená se zabývá historií, architekturou, urbanistickým rámcem i současností a plánovanou budoucností pražských mostů a předmostí, tedy tématem navýsost aktuálním.
Jiří Mika ve své knize ukazuje, že pro Kolářův umělecký vývoj nebylo Kladno určující jen jako kulisa či příležitost nahlédnout (a okusit) strasti dělnického života, ale také jako místo, v němž se aktivně zapojil do společenského a kulturního dění.
Další díl ze série "Normalizační Brno" nedávno zesnulého brněnského fotografa Františka Kressy (1951-2019) pokračuje v odhalování zákoutí největší městské části Brna v době, kdy Kressa pracoval jako fotograf Brněnského Večerníku.
Druhé vydání pozoruhodné knížky z roku 1911, jíž chtěl hronovský knihtiskař Josef Bláha spolu se svými spolupracovníky náležitě představit město a jeho okolí.
Autor poutavě seznamuje se zákulisím života urozených i těch, kteří jim na jejich sídlech sloužili, a zmiňuje se o podzemních pokladech, nalezených nebo jen dokladovaných, ale dosud neobjevených.
Nedávno zesnulý fotograf František Kressa (1951-2019) představuje v 6. díle série "Normalizační Brno" moravskou metropoli v roce 1989, kdy se zrhoutil komunistický režim.