Nájezdníci známí jako Nihilové se snaží přivést zlatý věk Republiky k ohnivému konci. Republika vychází z boje potlučená a vyčerpaná, ale díky Jediům vítězná - a není většího symbolu jejich společné věci, než Maják Hvězdosvit.
Hrdinství, s nímž Irena Sendlerová za války zachránila tisícovky židovských dětí, je čas od času zmiňováno v některých knihách, věnujících se ženským "rebelkám". Ale není jedna stránka pro tak výjimečný příběh málo? Je!
Hazel Wongová a Daisy Wellsová se vydávají do londýnského divadla Rue, aby čelily zcela nové výzvě – herectví. Budou účinkovat v představení Romeo a Julie a ani ve snu by je nenapadlo, že si na ně nebezpečí počíhá i na jevišti.
Díky požehnání bohyně Flory žili obyvatelé Plantae dlouhá léta v hojnosti. Teď ale příroda chřadne a boj mezi provinciemi se začíná vyhrocovat. Obětí nepokojů se stane i Convallaria Leroyová.
Od Hadí bitvy uběhlo už osm let. Na ledovém severu si lady Nora ze dvora Ostrých zubů znovu přivlastnila citadelu Ledová jehla, ve které pomocí prastaré relikvie vytváří vražedná sněhová monstra.
Lukáše, Jakuba, Františka a Kateřinu posílají jejich otcové z Brna na Nový hrad ukrytý v hlubokých lesích Moravského krasu, aby je ochránili před třicetiletou válkou..
Starší fotbalová přípravka Velkého Tuřínova se vydává na letní soustředění – Denny, Pedro, Tonka a ostatní přijíždí do vesnice Ribalsko, aby se zúčastnili turnaje. Klidný týden se ale mění na sérii podivných dobrodružství.